Uczestnictwo KNE „AMPER” w Małopolskiej Nocy Naukowców 2013

Małopolska Noc Naukowców przyciągnęła wielu zainteresowanych także na wydział Elektroniki i Telekomunikacji. Duża ilość odwiedzających chętnie wypytywała o szczegóły działania prezentowanych urządzeń.

Nie raz na twarzach dorosłych, młodzieży oraz dzieci malowało się zaciekawienie, podziw, a nawet i niedowierzanie. Wśród licznych prezentacji zobaczyć można było pokazy robota typu followliner, inteligentną elektronikę samochodową, generację wyładowań elektrycznych tzw. „drabinę Jakuba”i „głośnik plazmowy”, czy też wyświetlacz widmowy 3D.

Dużym zainteresowaniem, i to nie tylko wśród małych chłopców, cieszyła się przenośna gra telewizyjna na mikrokontrolerze AVR, a także samochodzik sterowany telefonem komórkowym przez bluetooth.

Studenci z wielkim zaangażowaniem pomagali zgłębić tajniki wiedzy i nowoczesnych technologii. Zatem tegoroczna Noc Naukowców pokazała, że nauka może być również zabawą.